Skip to main content
Welkom bij de Groene Luiken

Welkom bij de Groene Luiken

Een plek waar iedereen welkom is voor koffie, thee, een luisterend oor en aandacht.

 Dagelijks open

Dagelijks open

van 13:00 tot 16:00 uur

Het Gezelligste huis van Vlaardingen.

Al meer dan 30 jaar een warme plek voor iedereen

Welkom bij het aanloophuis De Groene Luiken in het hart van Vlaardingen. Een plek waar iedereen welkom is voor koffie, thee, een luisterend oor en aandacht.

Dagelijks open

Dagelijks open

13:00 - 16:00 uur

Gratis koffie

Gratis koffie

Verse koffie en thee

Vlaardingen

Vlaardingen

Oosthavenkade 8

Welkom bij de Groene Luiken

Het Aanloophuis gevestigd in een prachtig, karakteristiek pand met groene luiken aan de haven, midden in het hart van Vlaardingen. Iedereen is welkom.

Heb je behoefte aan een gesprek? Onze gastvrije vrijwilligers – staan voor je klaar. Ze bieden een luisterend oor en kunnen advies geven over lokale en regionale hulpinstanties. Maar je hoeft niets; je mag ook gewoon even op adem komen en rustig zitten.

Elke zes weken verrassen we je met een nieuwe tentoonstelling. Schilderijen, foto’s en andere kunstwerken sieren dan onze muren en geven het Aanloophuis steeds een frisse, inspirerende uitstraling.

[of bekijk lekker groot]

Welkom bij de Groene Luiken

Word vrijwilliger en maak écht verschil!

Ben jij iemand die graag iets betekent voor anderen?
Bij De Groene Luiken zoeken we vrijwilligers die het leuk vinden om écht relevant te zijn. Door minimaal twee keer per maand gastheer of gastvrouw te zijn, geef je bezoekers van ons aanloophuis een warm welkom. Je biedt een luisterend oor en zorgt samen met het team voor een fijne, veilige plek.

Hoe dankbaar is dat!
Jouw inzet maakt het verschil. Samen creëren we een plek waar mensen zich gezien en gehoord voelen. Wil jij bijdragen aan deze mooie missie? Meld je aan en ontdek hoe waardevol jouw tijd kan zijn.

Word vrijwilliger en maak écht verschil!

Jouw gift brengt mensen samen

Bij De Groene Luiken geloven we dat juist de kleine gebaren het verschil maken. Met jouw bijdrage kunnen we samen wat extra dingen doen: een gezellig uitje, een fijne middag, of gewoon een kop koffie met iets lekkers om iemand een moment van aandacht te geven.

Alles wordt mogelijk gemaakt door betrokken Vlaardingers zoals jij. Samen zijn we sterker. Jouw steun brengt warmte en verbondenheid in Vlaardingen.

Help mee om van De Groene Luiken een plek te maken waar iedereen zich welkom voelt. Doneer vandaag en ontdek hoe jouw gift een groot verschil maakt.

Jouw gift brengt mensen samen

Cobie van der Vlies exposeert in de Groene Luiken

Cobie van der Vlies exposeert in de Groene Luiken

Van 2 maart t/m 20 april a.s exposeert Cobie van de Vlies met figuratieve schilderijen in het Aanloophuis de Groene Luiken, Oosthavenkade 8 te Vlaardingen.

Cobie vertelt over zichzelf:

Ik ben in juli 1946 geboren en weet nog van de armoede die er toen was. Als kind tekende ik op ieder stukje papier wat schoon en leeg was. Als m'n vader had behangen, kreeg ik de overgebleven stukken om op te tekenen. Meestal alleen met potlood want kleurtjes waren te duur. Wel kreeg ik voor Sinterklaas of verjaardag bijna altijd iets om creatief mee bezig te zijn. O.a klei.

Na mijn 15 de was tekenen afgelopen. Het werk riep. Pas rond m'n 55ste ben ik weer begonnen. Dit keer schilderen met een groepje in de Oosterkerk.

Helaas zorgden een paar lichamelijke mankementen ervoor dat ik daarmee stopte en voor 'mezelf' ging schilderen. Uit m'n verleden had ik een wens overgehouden om schilderijen met allerlei muziekinstrumenten te maken. Dat werd de serie Klankkleur. De volgende serie van 8 waren Vlaardingse gebouwen (o.a. ook de oude burgemeesters woning op het Verploegh Chasseplein). En de serie daarna ook. Mijn laatste serie van 8 zijn vogels, nageschilderd van foto's. Deze worden in De Groene Luiken voor het eerst geëxposeerd. Omdat ik vind dat er iets nieuws moet zijn bij een expositie heb ik een stukje Oosthavenkade geschilderd. Cobie is autodidact en maakt prachtig werk met veel kleur.

U kunt de expositie gratis elke dag tussen 13.00 en 16.00 uur bezoeken. Een kopje koffie en thee hoort er ook nog bij.

Ada Pellearts

Expocie.

‹ Terug

'Vriend van De Groene Luiken'

Samen maken we Vlaardingen warmer
Als vriend van De Groene Luiken draag je bij aan een plek waar iedereen zich welkom voelt. Vriend worden betekent niet dat je verplicht bent om te doneren – jouw betrokkenheid is al waardevol.

Wat houdt het in?

  • Je mag doneren, maar het hoeft niet.
  • We houden je op de hoogte van activiteiten en bijzondere dagen.
  • Je krijgt ons (digitale) jaarverslag, zodat je ziet wat jouw steun mogelijk maakt.

Doe mee en word vriend!

'Vriend van De Groene Luiken'

ico_open2

Wij zijn elke dag geopend van 13.00 – 16.00 uur

Iedereen met een briefadres kan tijdens openingstijden zijn post ophalen.

Meer informatie